Hufcowa

Forum mieszkańców ulicy Hufcowej w Krakowie


#1 2012-10-30 16:43:23

golszowik

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-18
Posty: 14
Punktów :   

Wznowienie aktywności na forum

Drodzy sąsiedzi.  Oczekiwanie na to, że miasto zrobi coś z naszą ulicą, bez wytrwałych i silnych nacisków z naszej strony, jest jak się wydaje – delikatnie rzecz ujmując - naiwnością. Jak dotąd wywieranie tych nacisków średnio nam wychodzi. Może warto ponowić próby w tym kierunku? W międzyczasie, aby móc jako tako funkcjonować proponuję rozważyć dokonanie najpilniejszych napraw we własnym (mieszkańców) zakresie. Pytanie ilu z nas jest gotowych wyłożyć pieniądze, aby opłacić firmę, która przywiezie kilka wywrotek kamienia (nie błota jak to bywało) i wyrówna tymczasowo naszą ulicę?

Aby taka akcja mogła się udać, należałoby zaangażować jak największą liczbę mieszkańców. Użytkowników tego forum nie ma zbyt wielu, więc musimy zachęcić naszych sąsiadów do dołączenia, albo spróbować dotrzeć do nich innymi drogami.

Bardzo proszę od odzew –wierzę, że przy odrobinie zaangażowania uda nam się coś zrobić!

Offline

 

#2 2012-10-30 20:44:21

greg

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Witaj golszownik,
Rozumiem że mówimy o Dobrowolskiego i Hufcowej, bo ani jedną ani drugą nie idzie przejechac!
Rozeslę zaproszenie na forum do wszystkich, ktorych adresy internetowe mam gdzieś w poczcie. Zobaczymy jaki to da efekt..

Popieram gorąco inicjatywę wywierania nacisków na nasze władze lokalne. Mam wrażenie, że gmina nie do końca sobie zdaje sprawę jaki tu mamy Camel Trophy.
Seryjne wysyłanie listów, może jakieś żądania o zwrot kosztów napraw podwozia..?
pzdr

Offline

 

#3 2012-10-31 00:04:10

golszowik

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-18
Posty: 14
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Tak, pisząc o Hufcowej mam na myśli Hufcową, Dobrowolskiego jak również Grzegorzewskiej. Dzięki za szybką reakcję i mam nadzieję, że uda nam się tutaj nabrać masy krytycznej .

Miasto wykręca się brakiem pieniędzy - możemy w takim razie zadać zasadne pytanie - co finansujemy z naszych podatków? Parę ciężarówek odpadów z remontu Bobrzyńskiego wystarczyłoby, aby wyrównać nasze dziury... Choć docelowo należy nam się po prostu i zwyczajnie asfalt.

Offline

 

#4 2012-10-31 07:43:09

Mar85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Nie chce ostudzać waszego zapału, ale znam sytuacje odgórnie. W czerwcu usłyszałem od Panów robiących jakże potrzebną ulicę Domową że ulica Dobrowolskiego ma być zrobiona w tym roku. Ich słowa okazały się nieprawdą. Sprawdziłem ich rewelacje i okazało się, że ZikiT nie planuje w tym ani następnym roku. Rada dzielnicy nie uchwaliła na 2013 rok nic więcej poza zrobieniem przy ulicy Dobrowolskiego (od ul. Kozienickiej do ul. Starzyńskiego) – odwodnienia ulicy. Sprawa ulicy Dobrowolskiego jest o tyle prosta że został zaakceptowany plan jej budowy. Ulica Hufcowa to jest osobna sprawa i tu powstała dopiero koncepcja przebudowy. Problemem tkwił  w tym też, czy są to drogi gminne czy też nie. Zastanawia mnie to dlaczego nikt nie łata dziur, przecież na normalnej drodze ktoś się tym zajmuję. Co do nawożenia ulicy-czymkolwiek. Jest to rozwiązanie doraźne i po jakimś czasie droga wróci do swojego pierwotnego stanu. Nie mam zamiaru dać ani grosza bo jak miasto zobaczy że sami coś robimy to nigdy drogi nie zrobią. To jest ich obowiązek i należy ich cisnąć. Jak? Tego nie wiem. Rozwiązaniem może być inwestycja mająca powstać na rogu Dobrowolskiego i Hufcowej. Czy tak faktycznie będzie? Zobaczymy.

Offline

 

#5 2012-10-31 09:45:02

kuba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-31
Posty: 1
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Witam,
Jestem sasiadem z Dobrowolskiego. Jesli chodzi o zrzutke na wysyp kamienia, to raczej jestem sceptyczny - to rozwiazanie do pierwszego deszczu. Akurat takie latanie dziur powinno zapewnic miasto. W domu kultury przy batalionach chyba w pierwszy wtorek miesiaca urzeduje radna zajmujaca sie nasza ulica - moze ja odwiedzic? Mozna tez zaczac wystepowac o zwrot pieniedzy z kasy miasta za uszkodzone kola/zawieszenia, ale w tym wypadku chyba musi dojsc do faktycznej awarii (tzn. pewnie nie wystarczy "postepujace zuzycie"). Media ciezko bedzie zainteresowac, dopoki np. karetka nie urwie zawieszenia na drodze.

Radna teoretycznie zajmująca się naszymi ulicami przyjmuje w domu kultury, zaraz przy szkole:

Maria Potempa - w każdy pierwszy wtorek miesiąca od 18:00 do 19:30 w Domu Kultury Skotniki przy ul. Batalionów Chłopskich 6.

Ostatnio edytowany przez kuba (2012-11-03 13:03:34)

Offline

 

#6 2012-10-31 16:42:55

golszowik

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-18
Posty: 14
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Dobrowolskiego faktycznie należałoby zrobić porządniej - bo tam jest największy ruch i kamień na długo nie wystarczy. Na Hufcowej nasypanie kamienia też nie załatwi sprawy na lata, ale przez kilka miesięcy będzie przejezdna... gdyby jeszcze się dało przekonać co poniektórych, że chwilowo lepsza nawierzchnia nie jest powodem do szarżowania i natychmiastowego wybijania nowych dziur!

Jeśli jesteśmy w stanie groźbą, lub prośbą skłonić miasto do naprawy naszych ulic, to oczywiście naprawianie ich we własnym zakresie jest - przepraszam za wyrażenie - frajerstwem. Prawda jest jednak taka, że to my jeździmy po dziurach i stawianie sprawy "jeśli miasto nie naprawi drogi, to my tym bardziej nie" nie jest właściwe, a na pewno nie pomaga. Możemy przynajmniej zbadać ile by to kosztowało i kto jest skłonny ponieść koszty. Zgadzam się, że nadal należy słać pisma i dochodzić roszczeń, ale jak dotąd słabo nam to wychodziło.

Tak, czy owak - na pewno nie będzie łatwo i może nam się nie udać wiele wskórać, ale jak w totolotku - "nie grasz, nie wygrasz" - trzeba przynajmniej próbować, a nie biernie czekać.

Pozwolę sobie poniżej wkleić maila od Pani Bogusławy Klein:


"Bardzo się cieszę że ktoś młody chce się tym zająć!Myśleliśmy o tym ale zaglądając na naszą stronkę nie widać było żadnej aktywności.Jesteśmy "za"!Proponuję zrobienie spotkania u siebie  w domu i przedyskutowanie konkretnych działań.Kwestią jest ustalenie dnia i godziny spotkania.Cieszę się na spotkanie z sąsiadami!Co Państwo na to?Pozdrawiam."


Chciałbym niniejszym podziękować za tą bardzo uprzejmą ofertę.

Moglibyśmy się też spotkać w Domu Kultury - jutro (06/11) jest pierwszy wtorek miesiąca. Proponuje zmobilizować sąsiadów i pojawić się jak najliczniej - może o 18.30? Wymienimy pomysły i poglądy, porozmawiamy z radną. Proszę o deklaracje kto przyjdzie.

Ostatnio edytowany przez golszowik (2012-11-05 11:44:18)

Offline

 

#7 2012-11-06 11:27:37

Mar85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Mam, pytanie czy ktoś już rozmawiał z naszą radną? Chętnie się wybiorę na spotkanie, mieszkam od 2 miesięcy na Hufcowej ale drogi użytkuje od 2 lat i poprawy nie widać...

Offline

 

#8 2012-11-06 12:04:26

golszowik

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-18
Posty: 14
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Wg mojej wiedzy miasto, a konkretnie ZIKiT nie kiwnął palcem na Hufcowej od około 3 lat, kiedy to (po interwencji telefonicznej) wyrównano nawierzchnie za pomocą kilku  ciężarówek błota. Wszelkie prace jakie były wykonywane od tego czasu robili albo mieszkańcy, albo developerzy. W tym czasie kilka razy dzwoniłem do ZIKiT-u i słyszałem jedną odpowiedź - "Nie ma pieniędzy".

Offline

 

#9 2012-11-06 12:31:15

Mar85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Też dzwoniłem do ZIKiTu- ta sama stara śpiewka od kilku lat-brak funduszy. Śmieszy mnie to że inne drogi są robione a tu nikt palcem nie kiwnął. Myślę że należy dać naszej Pani radnej do zrozumienia że nikt na nią już nie zagłosuje, skoro nie dba o sprawy mieszkańców. Jakie są inne pilniejsze sprawy niż ta droga w tym rejonie? Tu nie chodzi o budowę drogi, tylko o jakiekolwiek zainteresowanie. Droga powinna być przejezdna, a tu dziura na dziurze.



Już po spotkaniu z Panią Radną. Udało się coś ustalić. Droga zostanie nawieziona, według zapewnień ZIKiTu do dwóch tygodni. Oczywiście będzie to rozwiązanie doraźne. Dowiedzieliśmy się dzisiaj że kiedyś została podjęta decyzja że droga ma być robiona według normalnej procedury. Można było zrobić dywanik, jednak zdecydowano się na dłuższe rozwiązanie. Teraz jednak, jedna z Pań będących na spotkaniu ma udać się razem z naszą Panią radną do ZIKITu w celu załatwienia dywanika na ulicach Dobrowolskiego i Hufcowej. Ma być to wykonane ze środków ZIKITu w ramach bieżących napraw. Rada Dzielnicy rozdysponowała już środki na jakże potrzebne inne inwestycje pomijając najgorsze drogi w Skotnikach i kasy już nie ma (2013 rok). ZikiT już wycenił wykonanie takiej nawierzchni, więc bądźmy dobrej myśli, że na wiosnę będzie asfalt. Dziękuje w swoim imieniu i imieniu innych Pani, która podjęła się załatwienia sprawy.

Ostatnio edytowany przez Mar85 (2012-11-06 20:01:07)

Offline

 

#10 2012-11-07 14:36:48

golszowik

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-18
Posty: 14
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Drodzy forumowicze.

Zmuszony byłem usunąć post podpisany jako „ADmin”, a wpisany przez niezalogowanego użytkownika. Dodatkowo zablokowałem możliwość odpowiadania na forum przez „Gości”. To wszystko na skutek niepotrzebnie napastliwej treści tego wpisu – nie chciałbym, abyśmy zeszli do poziomu „onetu”.

Małe uzupełnienie odnośnie wczorajszego spotkania z radną. Przede wszystkim podziękowania dla Pani, która wykazała inicjatywę, wzięła sprawy w swoje ręce i uzyskała od ZIKiTu zapewnienie o doraźnej naprawie drogi. Miejmy nadzieję, że stanie się to w obiecanym terminie (tydzień temu powiedziano "do dwóch tygodni").

Tak jak pisze Mar85 – wydaje się, że jest szansa na załatwienie dywanika asfaltowego w przyszłym roku. Konieczne jest spotkanie z dyrektorem ZIKiTu i uzyskanie poparcia od radnych. Pani, która "załatwiła" doraźną naprawę podjęła się zorganizowania (umówienia) takiego spotkania i uczestnictwa w rozmowach. Na większy optymizm będziemy mogli sobie pozwolić po tym spotkaniu (jeśli pójdzie po naszej myśli).

Wg naszej radnej jakieś dwa lata temu było spotkanie w sprawie Hufcowej i osoby biorące w nim udział opowiedziały się za budową drogi „ZRID-em”. Nie wiemy, kto był wtedy obecny, ale nie był to szczęśliwy wybór – w tym trybie nasza droga nie zostanie wybudowana wcześniej niż za 10 lat (no, może 9 ).

Offline

 

#11 2012-11-13 10:23:49

rt

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Witam,


Poniżej informacja, którą przekazała nam Pani, która była w ZIKID z radną:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mam dla wszystkich ważną informację ws. ul. Hufcowej, a mianowicie dzisiaj bylam na spotkaniu z dyrektorem Zikitu obecności radnej dzielnicy w sprawie wykonania na ul. Hufcowej dywanika asfaltowego oczywiscie do czasu az nasza ulica doczeka sie remontu z prawdziwego zdarzenia. Udalo mi sie przekonac Pana Dyrektora do naszego pomyslu ale ....... zawsze jest jakies ale, poniewaz bylaby to poniekad inwestycja niezgodna z prawem bo nie mozna polozyc nawierzchni nieprzepuszczalnej podczas gdy nie ma wykonanych odwodnien, i tak wlasnie jest u nas, Pan Dyrektor, zeby zgodzic sie  na asfalt musi miec oswiadczenia wszystkich wlascicieli dzialek przy ul. Hufcowej ze nie beda wnosic roszczeń do Zikitu z tytułu zalewania wodami opadowymi swojej nieruchomości w przypadku położenia nawierzchni asfaltowej.  Jesli wszyscy zloza takie oswiadczenia to na wiosne 2013 r. mamy asfalt na calej Hufcowej wraz z polaczeniem do ul. Bat. Chlopskich.
Aha wazna informacja : asfalt nie bedzie szerszy jak 3,5 m. i oczywiscie polozenie tej nawierzchni nie wsztrzymuje procedury wyremontowania drogi zgodnie z decyzja ZRID, ktora juz przewiduje wykonanie calej infrastruktury drogowej zgodnie ze sztuka.
Tyle z mojej strony udalo mi sie zalatwic. Dalej juz wszystko zalezy od mieszkańców.

... przesyłam tresc oswiadczenia jakiego zażyczyl sobie Pan Dyrektor. Tresc zostala uzgodniona na piatkowym spotkaniu w ZIKiT. Zgodnie z tym, co mowil Pan Dyrektor oswiadczenie musza zlozyc wszyscy wlasciciele nieruchomosci i dzialek niezabudowanych przylegajacych do ul. Hufcowej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OŚWIADCZENIE

Kraków, dnia …………………….




Zarząd Infrastruktury Komunalnej
i Transportu w Krakowie
ul. Centralna 53
31-586 Kraków




Ja……………………………………….    właściciel nieruchomości nr ….…………  obr.40 jedn. ewid. Podgórze oświadczam, iż nie będę wnosił roszczeń do ZIKiT –u  z tytułu zalewania mojej nieruchomości lub działki wodami opadowymi napływającymi z
ul. Hufcowej w przypadku położenia nakładki asfaltowej.




                                    ………………..
           podpis
----------------------------------------------------------------------------------

Może warto, aby rozesłać to do jak największej ilości mieszkańców nie tylko Hufcowej ? Co Państwo o tym sądzą ?


na prośbę jednej z osób usunąłem nazwiska z postu powyżej - [administrator].

Ostatnio edytowany przez golszowik (2012-11-14 09:50:01)

Offline

 

#12 2012-11-13 16:41:52

Mar85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Witam,
Komu należy przekazywać owe pisma? Proszę o informację.

Offline

 

#13 2012-11-13 19:26:49

rt

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Proszę o przekazanie informacji sąsiadom lub znajomym z Hufcowej, aby jak najwięcej osób mogło się określić.

Podpisane oświadczenia mogę zebrać ja i przekazać Pani, która wie z kim rozmawiać z ZIKIT.

Jeśli Państwo możecie, to wrzućcie oświadczenia do skrzynki pocztowej przy Hufcowej 5A

Offline

 

#14 2013-05-15 08:47:09

Fibi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-06
Posty: 1
Punktów :   

Re: Wznowienie aktywności na forum

Witam Wszystkich:)

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców ul. Hufcowej i Dobrowolskiego:) będzie za niedługo robiona droga... a dokładniej dywanik.. Więcej info dla zainteresowanych w ZIKiT:)

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.e-rogow.pun.pl www.skijumpingmanager.pun.pl www.metin2smonety.pun.pl www.animenarutomanga.pun.pl www.justinbieberantifanclub.pun.pl